(30) הטור של אייל עמית: טיפול שורש

מספר הצפיות בטור:5582

לטורים קודמים | לעמוד הראשי | הרשם כחבר! | למוזה הוצאה לאור | לספרים של אייל

 

 

רופא שיניים. מי לא שונא רופא שיניים? כל יצור חי עם שיניים בפה, שונא רופא שיניים ומספיק רק לשמוע את צמד המילים הזה כדי לחרוק שיניים ולזוז באי נוחות על הכיסא. ואם אוסיף לזה גם טיפול שורש או עקירת שן בינה, נכווץ כולנו את הבטן, נבלע את הרוק ונסכים פה אחד שמדובר בסיוט מהגהינום. חלילה, אין כאן שום דבר אישי נגד הרופא. הוא עצמו יכול להיות מותק של בן אדם, איש נחמד, מצחיק, מקצועי, מוכשר, מחונן ובעל ידי זהב… זה הקונספט עצמו שעושה לנו חררה! זו החבילה כולה שעושה לנו רע על הנשמה, ולא רק לנו, גם לרופאים עצמם. תשאלו אותם אחד אחד – גם הם שונאים רופא שיניים. את הריח של הקליניקה בכניסה, את האנשים המבוהלים בחדר ההמתנה, את פקידת הקבלה שקוראת בשמך, את הכסא החשמלי שנשכב באטיות לאחור, את התקרה הלבנה הפלורוסנטית, את המקדחים שתלויים על המגש מעליך, את הפוז'קטור המסנוור בתוך העיניים, את הצילומים מכל הזוויות, את צינורית הסקשיין שנתלת על השפתיים, את האסיסטנטית מעליך שמסדרת את הכלים, את המזרק, את המחט של המזרק, את הדוקטור שאומר לך לפתוח גדול ולא לזוז ולא לנשום ואתה לא זז ולא נושם וגם עוצם עיניים ומתפלל שלא יכאב וזה לא עוזר ואז הוא דוקר וזצים חשמליים עושים לך קצרים במוח ובעמוד השידרה ובאצבעות של הרגליים והמחט עוד תקועה בפנים ואתה משכנע את עצמך שעוד רגע זה נגמר וזה לא נגמר והריח של חומר ההרדמה עושה לך בחילה ואתה לא יכול לבלוע וכשאתה בולע בא לך להקיא והמחט עוד נעוצה עמוק בחניכיים ואתה נועץ את הציפורניים בבשר ואתה עוד שנייה משתגע ואז הרופא מבקש ממך להמתין בחוץ. חצי מת אתה מגרד את עצמך מהכסא, מתנדנד כמו שיכור, רציני כמו דג, מתישב בחוץ וממתין. וממתין… ופתאום הלשון הופכת לגומי, והשפתיים מתנפחות, וחצי פנים מרגישות כמו סוליה של נעל ואפילו האוויר שיוצא לך מהנחיריים מרגיש פתאום מוזר. המבוהלים בחדר ההמתנה מביטים בך בבעתה, פקידת הקבלה שוב קוראת בשמך, הכסא נשכב לאחור, הפרוזקטור מסנוור בעיניים, זזזזזזזזזזזזזזזז – הרופא מתחיל לקדוח במרץ. זזזזזזזזזזזזזז שמרעיד לך את כל הלסת, מדי פעם גם סקשיין ואז הדוקטור שולף מקדח קצת יותר רציני – חרררררררררררררר – הוא חופר לך בתוך הגזע של המוח, חררררררררררררר – מרעיד לך את כל הגוף. ואז הפינצטות והדוקרנים והמגרדים והמשייפים והמראה העגולה ושוב סקשיין ושוב זזזזזזזזזזזזז ועוד קצת חררררררררררר ואז ספוגית קטנה וחומר איטום וכמה לחיצות והכסא מתרומם ורוק עם דם בתוך הכיור וטעם של גועל נפש ותודה ושלום ולא להתראות!!!

 

אבל אז, כשכבר חשבת שסיימת והסיוט מאחוריך, הפקידה בקבלה תסביר לך שזו הייתה רק ההתחלה ושצריך עוד לפתוח הכל. שוב זריקה, שוב קדיחה, וצריך גם להתקין בורג ולהלביש כתר ועוד לפני שאתה מבין מה קרה, היא מגהצת את כרטיס האשראי וקובעת לך תור להמשך הטיפול בשבוע הבא.

 

שונא רופא שיניים!

פשוט שונא!

 

 

street dentis ברחובות הודו. הגישה "מעט" שונה, אבל הקונספט אותו קונספט:

 

והנה עוד אחד" מומחה". הפעם מרחובות ווארנאסי. מכבדים כרטיסי אשראי. הנחה לסטודנטים!!!

 

 

ואם זה לא הספיק לכם, קבלו את השיטה הגרוזינית. השם ירחם!!!

 

ואיך אפשר בלי קצת נוסטלגיה? חייך, אכלת אותה!

 

***

טור זה הוקדש באהבה רבה לד"ר אריה רייכל, זוגתו שלי וגם לאורנה השיננית, שמטפלים בי כבר למעלה מעשרים שנה רצוף בקליניקה המגניבה שלהם בגבעתיים, במסירות, במקצועיות ועם טונות של חמלה. אני אוהב את כולכם מאוד, אבל כמו כולם, שונא את הקונספט!

:-)

***

 


 

לטורים קודמים | לעמוד הראשי | הרשם כחבר! | למוזה הוצאה לאור | לספרים של אייל

Comments

מספר התגובות

Powered by Facebook Comments

21 תגובות לפוסט "(30) הטור של אייל עמית: טיפול שורש"

 1. מאת ניבניב:

  אוי אוי אוי – נהיה לי כואב בפה
  אני מציע להקרין את הסירטונים המצורפים בחדר ההקרנה בקליניקה של רופא השיניים – אני בטוח שאחרי צפייה בזה, שום מטופל לא יוציא אפילו חצי תלונה על רופא השיניים שלו.
  טוב ביי….. אני חיב לרוץ לצחצח שיניים :-)

 2. מאת רותי (אום ההוא וההוא והחדש הקטן גם):

  לא פייר. אני כבר שבועיים בסשנים של טיפולי שורש ועקירת שן בינה וסתימות ושום דבר לא עוזר, שבועיים כואבות לי השיניים לא זזה בלי אקמול. גם ברגע זה ממש יסורים קשים.

  זה מן סוג של בונוס קטן לנשים שצלחו את החודש התשיעי וילדו בשעה טובה, אז שלא ישעמם להן, חלילה. הרפתקת שיניים שכזו לשעות הפנאי.

  והכסף. לא מקללת באתרים של אחרים, אבל ראבאק! כמה כסף!

 3. מאת בינה:

  באמת, תודה רבה. ביום ראשון יש לי תור לטיפול רציני וכעת אתחיל לשקשק (אבל מה, הרופא שלי הוא כזה עדין וחמוד ונורא משתדל שלא יכאב. מי שרוצה את שמו וכתובתו, אני אתן לו).
  באידיש יש פתגם שאומר: רואים על הלחיים איך טוחנות השיניים. חברים, אל תפחדו, האלטרנטיבה גרועה יותר. אני אלך בראש מורם ובאומץ לב. לא תפחיד אותי, איילצ'וק!

 4. מאת תמי בר:

  שכנעת…שכנעת אותי בגדול…שכנעת אותי ללכת על השיטה הגרוזינית..(אני בספק שזה גרוזיני…נשמע טורקי יותר..)…אבל הנקודה היא שזה קצר ולעיניין…בלי הרבה אורות, בלי מכשירים, בלי סשן הישיבה בחדר ההמתנה, בלי כל הלבן הזה בעיניים כי גם ככה רואים שחור אח"כ…
  הפוסט הזה נכתב ביום רביעי 17 ביוני 2009, תחת הקטגוריה "פאק, זה כואב" !!!

 5. מאת Tomer:

  I need to take one out next week… we will see. if I go trough with it now!!!!!
  im working on this new invention : its call acid wisdom!
  you pure opne drop on the tooth and after 5 minutes the is being eaten by the acid but doesn't penetrate the body!
  or maybe just a laser – one shot! and that it….

  whats the next column about? BITUACH LEUMI?!?!?!

 6. מאת יובל:

  "אמרתי לרופא השיניים שלי שהשיניים שלי מתחילות להפוך צהובות, אז הוא אמר לי לשים עניבה חומה."
  - רודני דנגרפילד

  אייל, הרגת אותי עם התיאורים הפולשניים האלה. גם אני כמו רותי ובינה בסשנים של טיפולי שיניים. כבר עקרו לי 2 שיני בינה כלואות ויש סבירות גבוהה לברזלים על השיניים (הורים, אל תתנו לילדים שלכם מוצץ!). אחשוב עליך בטיפול הבא. הווידאויים שצירפת גדולים. יהודה ברקן עם פטיש… איזו תמימות היתה פעם.

 7. מאת נתן:

  שלום איל, גם אני זזתי פה באי נוחות על הכסא. גם אני לא אוהב רופא שיניים, אבל מכבד מאוד את המקצוע ואת חשיבותו. ללא רפואת שיניים היינו מאבדים את שיניים שלנו לפני גיל 30 וחיים אולי עד גיל 40. טיפולי השיניים קשים, מכאיבים וסיוטיים, אך נגיד תודה לאל שהרפואה שלנו מתקדמת ונחשבת מהטובות בעולם. הסרטונים הקצרים על רופאי השיניים ברחובות הודו קשים מאוד לצפיה. אני באמת לא מצליח להבין מה יש לאנשים לחפש שם. מדוע כל הצעירים משתגעים על המקום הדוחה הפרימיטיבי והלא היגייני הזה?
  אגב, בדיוק אתמול בערב היתה תוכנית של גיא מרוז ואורלי וילנאי בטלויזיה על רפואת השיניים הפרטית בארץ. יצא למישהו פה לראות?

 8. מאת מאיה:

  היי אייל היקר, בתור מי שעובדת במרפאת שיניים גדולה (רשת קופ"ח) אני כ"כ מזדהה עם מה שכתבת..
  רואה את הפחד בעיניים של האנשים ואם אני בעצמי צריכה טיפול כ"כ רוצה פתאום לעבוד!
  רק בריאות לכולם!

 9. מאת מדלן:

  ניניבניב ובינה, אין שמות רלוונטים משלכם להגיב על כתבה זו.

 10. מאת אליה:

  יא אלווווווווהים!
  לא הצלחתי לראות אף סרטון עד סופו.

  כשהייתי ילדה כ"כ פחדתי מרופאי שיניים , שבגיל 6
  נאלצתי לעבור טיפול 10,000 בפה עם הרדמה כללית.
  (אז עוד לא חשבו שזה מסוכן…… )
  ומאז אני מומחית בדחייה וביטול תורים ברגע האחרון.
  היום אני מטופלת אצל רופא שיניים של ילדים, אז לפחות יש פוסטרים
  שמחים על הקירות והתקרה מעל הכסא, ועל המקדח, יש בובה מצחיקה.
  חיבוק גדול

 11. הי אייל המהמם
  גם אני לא סובלת טיפול שיניים,אבל את הרופא כן.
  אז כשאתה בא לטיפול קח נשימה ארוכה ובעזרת דמיון מודרך תחשוב על הכושי בלנטיס.
  תחשוב חיובי כי זה כולה טיפול בשן ואתה הרי בידיים טובות אז "ציר אפ" אנד סי יו סון.
  דרךאגב שירה זוכרת אותך היטב ולטובהו לא את כולם היא זוכרת.
  לילה טוב שלי
  נ.ב.גם אני בטיפול

 12. מאת תמר:

  וואוווו איזה סיוט…
  טפו טפו טפו אני לא בטיפול ואף פעם לא הייתי… מה שכן מזמן לא נבדקתי צריכה לקבוע טור… יש לך את המספר של ההוא מהודו…. איזה פחד.

  יכול להיות שהפחד של כולנו מרופאי השיניים הוא מהילדות… היום הגישה אצל ילדים היא שונה, יש רופאי ילדים מומחים. הייתי עם הקטנים לפני שבועיים…. אווירה מקסימה, חיות משחקים, לרופאה יש חלוקים עם מיקי מאוס ופו הדב והיא כל כך קשובה ולא מפחידה שהילדודים פשוט שיתפו פעולה מדהים וגם נהנו… אז אולי אצלנו זה כבר מאוחר מידי והפחד כבר מושרש אצלנו עמוק עמוק בשיניים ובלב אבל זה לא מאוחר אצל הקטנים.
  איילי אתה פשוט גיבור
  נשיקותתתתתתת

 13. ניבניב –
  אחלה סטארטאפ. צריך להציע את זה לכל קליניקה בארץ ובעולם. כמו בתפוז המכני ששמו לו קיסמים בעיניים והכריחו אותו לצפות בסרט… כן, זה אולי יפחית את כמות התלונות של המטופלים, אבל לא חראם על הפסיכיאטרים האומללים שיצטרכו כל היום לרשום כדורים לאנשים שבסה"כ עשו סתימה או שיננית? חחחחח….

  רותי!!!!!!!!!!!!!!
  איזה מגניב שאת פה.
  הזדמנות טובה להגיד שוב מזל טוב. מה שמו של "ההוא" החדש?
  מצטער שהטור נפל בדיוק על הסשנים שלך על כסא העינויים. בכל מקרה, נושא כמו "רופא שיניים" אף פעם לא בא טוב ובזמן. כאבי שיניים זה גהנום. אין לי מה להוסיף מעבר לכך. זכרי רק שאת לא לבד. עם קללות, בלי קללות, כולנו ללא יוצא מן הכלל מרגישים בדיוק כמוך! תבי חזקה. תהי גיבורה. שולח לך טונות של נשיקות ואהבה (יצא חרוז).

  בינה (ועל הדרך גם מדלן)–
  השם שלך ושל ניב באמת תפורים לטור הזה.
  גם הרופא שלי מדהים (מ-ד-ה-י-ם!!!). תארי לך, אני נוסע עכשיו מפרדס חנה עד גבעתיים רק בגללו.
  בהצלחה ביום ראשון. יש משהו בעולם הזה שמפחיד אותך בינה? טיפול שיניים – קטן עליך!

  תמי בר –
  אני פתאום קולט שיש לך שם ממש (אבל ממש!!!) מגניב. תמי בר. זה המכשיר הזה שיושב על השיש ושותים ממנו מים… ובר רפאלי עושה לו קמפיין… תמי בר!
  כל כמה זמן את מחליפה פילטר בשם הזה?
  אין מה לדבר, השיטה הגרוזינית/תורכית הכי טובה. וגם ראית איך כולם מתפוצצים מצחוק? טיפול שיניים בכיף, בשמחה, על וודקה, סיגריה בפה… חלום!!!!

  תומר –
  טור על ביטוח לאומי זה כבר מסוכן. אתה רוצה שאנשים יתחילו להתאבד כאן? ביטוח לאומי זו כבר הגזמה!

  נתן –
  ברוך המצטרף.
  אתה צודק, חיה בטבע שמאבדת את שיניה – מתה! בלי שיניים, לא אוכלים. בלי אוכל – פשוט מתים.
  הסרטים שראית פה על ה"רופאים" בהודו, לא ממש משקפים את מה שקורה שם. בהודו יש קליניקות ויש רפואה מתקדמת כמו במערב. צריך לזכור שהודו ענקית (למעלה ממליארד בני אדם!!!!). יש גם המון עניים ברחובות שצריך גם בהם לטפל… רופאי הרחוב האלה נותנים מענה זול ומהיר למצוקה ברחוב. הודים שיש להם כסף, ולכים לרופא שיניים מסודר בדיוק כמוך. עליהם אתה לא שומע ואותם לא תראה ביוטיוב. אל תעשה הכללות ואל תניח הנחות. הודו מדהימה!!!!!!!!!!!!
  ראיתי את התוכנית של גיא ואורלי. השניים האלה מדהימים אותי כל פעם מחדש.

  מדלן –
  ברוכה הבאה.
  ניב, בינה… באמת קטע גדול :-)

  אליה –
  גם ענת כמוך. הולכת עדיין לרופאה שלה מהילדות. בסוף הטיפול היא מקבלת אקדח מים מתנה וגם מדבקה של "כל הכבוד" על החולצה. מצחיקולה כזאת.

  שלי רייכל המלכה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  האמת, לא ידעתי איך תגיבו על הטור הזה. אני מניח שרופא שיניים לא מקבל כל יום פוסט כזה מפציאנט שלו. ועוד מאחד שמטופל אצלו כל החיים…
  מתוקה שכמותך, ברור לי כשמש שאני בידיים טובות ואוהבות. רבאכ, זה דוד של עידן רייכל שקודח לי בשיניים!!! ועם כל הכבוד לעידן, דוד שלו אריה, אומן גדול פי אלף ממנו!
  אני חולה עליכם!!! גם אם אגור באילת, אבוא לטיפולים בטיסה.
  שולח לכם נשיקות בהרדמה מקומית. נתראה ביום שני.
  זזזזזזזזזזזזז, גרררררררררררררר, חרררררררררררר – אני כבר שומע את המקדחים :-)

  תמר –
  מה זאת אומרת אף פעם לא הייתי?!?!?!?!?! את רוצה להגיד לי שאין לך סתימה אחת בפה?
  יש המון במה שאת אומרת על הגישה היום ועל הפחד במושרש אצלנו. עדיין… הפחד הזה תמיד יהיה. גם לאביב יש רופאה מקסימה ומהממת עם קליניקה מתוקה שעושה לך שמח. זה לא משנה. אביב רק נכנסת למקום הזה ובא לה לברוח. הכסא הוא אותו כסא מפחיד. הזווית שבה הרופא מציץ לך בתוך הפה, היא אותה זווית. האור המסנוור. הריח של הליניקה… הקולות המוזרים והמפחידים ברקע. זזזזזזז, רררררררררררר, חחחחחחח….. גז צחוק זה הפתרון הכי טוב. פשוט מסממים את הילד. הבעיה היא שההורים רוצים גם. הם לוקחים את המסכה מהילד ומתפננים להם על גז הצחוק. בינתיים הילד שוכב שם סחי לגמרי וקודחים לו בשיניים… טוב, אני מדבר שטויות כבר. כנראה שהחומר הרדמה עוד משפיע מהטיפול הקודם. חחחחחח… גרררר… זזזזזזזז………
  יא קרועה, על מה בדיוק אני גיבור כאן?

 14. מאת דן:

  רגע רגע רגע רגע רגעעעעע
  שאני אבין
  היית בגבעתיים, ולא באת לבקר.
  רוצה לאמר, היית בגבעתיים, ולא באת להגיד שלום.
  וואי וואי, חכה חכה.
  אני מוסיף אותך לרשימה של דודו.

 15. מאת רותי (אום ההוא וההוא והחדש הקטן גם):

  להוא החדש קוראים רוּמי. ואם יש משהו שהוא לא צריך בינתיים זה רופא שיניים :-)

 16. מאת שלומי:

  בדיוק!
  גם בקטמנדו יש רחוב של מרפאי-שיניים שבנאדם מיישובינו לא היה מעלה על דעתו להתיישב אצלם, אך גם מרפאה כמו זו (הקליקו הנקודות הארגמניות) שמרשימה הרבה יותר מרוב המרפאות שאצלנו בארץ:
  http://www.dent-inn.com/AboutUs/VirtualTour

 17. מאת אפריים:

  תצחצחו שיניים טוב טוב. רופא השיניים שלי כבר בנה 2 ווילות עם הכסף שהשקעתי בפה.
  הסרטים פה עשו לי בחילה ממש איום ונורא.

 18. דן –
  רק לא הרשימה של דודו. בחיאת דן, תן לי עוד צ'אנס. אני אשלם את הכופר, אני נשבע, אני אעביר לך את כל הכסף בשטרות לא מסומנים של מאה דולר. רק אל תכניס אותי לרשימה של דודו. בבקשה!!!!
  יא גנוב, הדבר האחרון שהיה עולה על דעתי אחרי טיפול שורש, זה לתת ביקור אצל חבר. חניכיים חצי רדומות, כאב ראש שמפלח את הגולגולת לשלוש, פה מסריח כמו ג'ורה… בטוח שאתה רוצה ככה ביקור?

  רותי –
  שם מהמם רוּמי. וגם אום- רוּמי מצלצל סבבה :-)
  יצא לך לקרוא במקרה את הטור על "הבעל שם טוב"? – http://blog.muzza.co.il/?p=61

  שלומי –
  אחוש שילינג, איזו מרפאה!!! זה ספא או מרפאת שיניים??? ממש עושה חשק ל… טוב, לא בוא נסחף. עדיין שונא רופא שיניים!

  אפריים –
  אני מניח שאתה מדבר על הסרט של יהודה ברקן, כן? באמת סרטון קשה לצפייה :-)

 19. מאת דנית:

  אין אין אין חגיגה בלי בלי בלי עוגה…. התכוונתי בעצם לכתוב אין אין אין עליך אייל אתה קורע אותי אבל זה פשוט גרר אחריו את המשך השיר המעצבן הזה ..אבל גם די קשור כי שכחת לציין שלא מספיק אחרי כל ה- זזזזזזזזזזזז….. וה – חררררררררררר….. אסור לאכול שלוש שעות!

 20. מאת נירית:

  סרטים מחרידים. היו משלמים לי מליון דולר לא הייתי הולכת ל"רופא" שיניים כזה.
  גמאני שונאת רופא שיניים וגם גניקולוג… :-)

 21. לטור (31): נראה אותך גבר
  http://blog.muzza.co.il/?p=654

כתיבת תגובה


כל הזכויות שמורות לאייל עמית